KDL Results 23-10-2011

Sun, Oct 23, 2011

Fixtures & Results, KDL News

 

Denny Kerry District League Fixtures

Thursday October 20th, 2011

Denny Premier ‘B’

 7-30    AC Athletic 3 v Ivereagh Utd 3

            Venue Mounthawk Park

Friday October 21st, 2011

Munster Junior Cup

 8-00    Killarney Celtic v Tralee Celtic OFF

            Venue Celtic Park

Denny Div 2 ‘B’

7-30            Na Fianna 4v Ballyheigue 1

                 Venue Mounthawk Park

Saturday October 22nd, 2011

Munster Youths Cup 2nd Round

 2-30    Glin Rovers v Killarney Celtic – off

Kerry Biofuels Youths League

 3-30    Strand Rvs v Inter Kenmare-off

 3-30    St Bernards v Kill Ath            – Mounthawk Park -off

3-30    Strand Rvs  v Park –off

3-30 Strand Rvs 0 v St Bernards 5

3030 Park 5 v Kill Ath 4

Kerry Biofuels U-17 League

 3-30    Dingle Bay Rvs 6 vs Tralee Dyn 2

 3-30    Castleisland 1 Killarney Celtic 6

Denny Div 1 ‘B’

 4-30    Ballyheigue 2 Tralee Celtic 0

Munster Junior Cup

 

Tralee Dynamos 0 v St Brendan’s Park 2

         

Sunday October 23rd, 2011

Munster Junior Cup

            Castlegregory 1 Listowel Celtic 3     

Classic FC 2 Castleisland – 5  

Denny Premier ‘A’

            Tralee Celtic 2 Kill Ath 2

 4-30    Camp Utd   Inter Kenmare –off

            Venue Mounthawk Park

Denny Premier ‘B’

 2-30    Asdee Rvs 1 vs Mastergeeha 2 (Tom Pierce – Adrian Cremin – John Moynihan)

11-30   Mainebank 1   Spa Rd 1

Denny Div 1 ‘A’

11-30   QPR 1 vs Ballyhar Dyn 2 (Sean O’Sullivan and Kevin Casey for Ballyhar)

 2-30    Castlemaine Utd Atletico Ardfert= off

 2-30    Behy Rvs v Ballymac Galaxy-off

 2-30    Park 4 Kill Ath 2 (Eoghan McMahon, Darragh O’Brien and Paul O’Donovan)

Denny Div 1 ‘B’

11-30   Castleisland vs Lisselton Rvs-off

 2-30    CS Brandon vs Ballymac NE-off

 4-00    Listowel Celtic v Sneem

 2-30    Killorglin 4 Newtown Ath 4

2-30 Cs Brandon 3 v Castleisland 3 (Mike and Luke Mull alley and Sean C Moriarty)

 

 

Denny Div 2 ‘A’

11-30   Balloonagh FC 5 vs Camp Utd 0

 2-30    Inter Kenmare vs FC Valentia-off

11-30   Castlemaine Utd 2 vs CSKA 3

 2-30    Skelliga FC 0 vs Shanakill Ath 4

12-30   Ivereagh Utd 3 vs St Bernards 1

Denny Div 2 ‘B’

2-30     Clanmaurice FC   Mainebank –off

 2-30    Spa Rd0 vs Tralee Ath 5

11-30   Mastergeeha1 vs Cedar Galaxy 2

             Killorglin v Rattoo Rvs –off

Comments are closed.