Denny KDL Results , Weekending Sunday 14th January 2018

Weekending Sunday 14th January 2018

Results and Scorers Compiled By Tommy Naughton 087-6252952 , Send on missing scores/scorers and they will be added .

 

 

FAI Junior Cup 6th Round , Last 32

 

Saturday 14th January 2018

 

 

Willow Park

 

 

1-2

AET

 

Killarney Celtic

Gary Keane

John McDonagh

 

 

 

 

Denny Premier A

 

Sunday 14th January 2018

 

 

 

Killarney Athletic

Sean Cournane

William Courtney

Paul O’Donoghue

3-3

 

 

 

Castleisland Afc

Barry Lynch

Micheal Walsh

Tommy Feehan

 

 

 

 

 

Tralee Dynamos

 

 

0-3

 

 

Fenit Samphires

Ben Warren 2

Daniel Clinton

 

 

 

 

Denny Premier B

 

Sunday 14th January 2018

 

 

Tralee Celtic

John Farragher 3

 

3-2

 

 

AC Athletic

Conor Diggin

Jordan Brick

 

 

 

 

 

 

Camp United

 

 

 

 

0-4

 

 

 

 

Killorglin Fc

Johnny Carey

Liam Carey

Pa Joy

Paul McKenna

 

 

 

 

 

 

Rattoo Rovers

Maurice Dowling

Paul Carroll

2-2

 

 

CSKA Tralee

Mike Griffin 2

 

 

 

 

 

 

Castleisland B

Ben Cooney 2

Thonty Lynch

 

3-3

 

 

 

Mitchels Avenue

Graham O’Leary

David Courtney

Lorcan Seymour

 

 

 

 

 

Denny Divison 1A

 

Sunday 14th January 2018

 

 

 

CG Killarney

John Foley 3

Joe Hurley

Tadhg Fleming

5-3

 

 

 

Sporting Listowel

Mike Stack

Chris Lyons

Paul O’Connor

 

 

 

 

Ballyhar Dynamos

Rafa Sync

1-1

 

Inter Kenmare B

Dara Siochru

 

 

 

Ballyheigue Athletic

Kevin Walsh

Kieran O’Connor

2-1

 

 

Atletico Ardfert

 

 

 

 

 

 

Denny Division 1B

 

Sunday 14th January 2018

 

 

Mastergeeha B

James Nagle 2

 

2-3

 

 

Asdee Rovers

Eamonn Leahy 2

Peter McMahon

 

 

 

 

Castlemaine Utd

Cathal Moriarty 3

Padraig O’Brien

4-0

 

 

Castlegregory Celtic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Listowel Celtic B

Stephen McCarthy

Liam O’Connor 2

Jack Sheehan

Marius Jurca

Ashley Kelliher

Brenden Angland

7-0

 

 

 

 

 

 

Annascaul Inch Utd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Killarney Athletic B

Brian O’Reily

Darren Mulcahy

2-3

 

 

Windmill United

Breandan Savage 2

Paudie Bailey

 

 

 

 

Denny Division 2A

 

Sunday 14th January 2018

 

 

 

 

Classic Fc B

Stano Mika 2

Mike Duggan 2

Tommy Costello

Tommy Naughton

6-1

 

 

 

 

Mitchels Avenue B

Gavin Byrne

 

 

 

 

 

 

 

Ballybunion Fc 1-1 Tralee Bay Fc

 

 

Denny Division 2B

 

Sunday 14th January 2018

 

 

 

Lisard Wanderers

Martin Stack

 

 

1-4

 

 

 

Ballyheigue Ath B

Mark O’Regan 2

Rory Duggan

Nathan Guerin

 

 

 

 

 

Munster Youth Cup 4th Round , Last 32

 

Sunday 14th January 2018

 

 

Kilfrush Crusaders

 

 

1-2

 

 

St Brendans Park

Shane Jordan

David Oba

 

 

 

 

Denny U17 League

 

Saturday 13th January 2018

 

 

Asdee Rovers

Conor Carmody 2

 

2-3

 

 

Listowel Celtic

Brendan O’Neill 2

Shane McGrath

 

 

 

 

Mastergeeha Fc

Philip O’Leary

 

1-2

 

 

Tralee Dynamos

Derek O’Shea

Junior Ankoman

 

 

Fenit Samphires 1-8 Rattoo Rovers

 

Comments are closed.