Denny KDL Results , Weekending Sunday 12th November 2017

 

Weekending Sunday 12th November 2017

Results and Scorers Compiled By Tommy Naughton 087-6252952 , Send on missing scores/scorers and they will be added .

 

 

FAI Junior Cup 4th Round

 

Sunday 12th November 2017

 

 

 

Newmarket Celtic B

 

 

 

 1-4 

 

 

 

Killarney Celtic

Danny Roche 2

Peter McCarthy

Michael Devlin

 

 

 

 

 

Denny Premier A

 

Sunday 12th November 2017

 

 

 

Castleisland Afc

Jonathan Downey 2

Padraig McCarthy

Barry Lynch

 4-3 

 

 

 

Tralee Dynamos

Ivan Kolarevic

Przemyslaw Skrzypczak

Dillon Robinson

 

 

 

 

 

Listowel Celtic

Aidan Quinn

 

 1-2 

 

 

 Killarney Athletic

William Courtney

Sean Cournane

 

 

 

 

Denny Premier B

 

Sunday 12th November 2017

Killarney Celtic B  0-0  Camp United

 

 

 

Mitchels Avenue

Lorcan Seymour 2

Nathan O’Leary

Scott Hennessey

 4-0 

 

 

 

Castleisland B

 

 

 

 

 

 

 

 

Denny Divison 1A

 

Friday 10th November 2017

 

 

 

Athletico Ardfert

Gary Hogan

Trevor Wallace

Tom Moloney

 3-5

 

 

 

Skeliga Fc

Anthony Cournane 4

Ian Moriarty

 

 

 

 

Sunday 12th November 2017

 

Strand Road Fc

Dan Kinsella

 1-1 

 

CG Killarney

Joe Donovan

 

 

 

 

Ballyhar Dynamos

 

 

 

 0-4  

 

 

 

QPR

Shane Reen 2

George Dobbins

Tom O’Sullivan

 

 

 

 

 

Denny Division 1B

 

Friday 10th November 2017

 

Castlemaine United

 

 0-1

 

Asdee Rovers

Seamus O’Sullivan

 

Sunday 12th November 2017

 

 

 

Windmill United

Sean Kerins

Jason McCoy

Simon Daughton

 3-0

 

 

 

Annascaul Inch United

 

 

 

 

 

 

 

 

St Brendans Park

Mikey Burke 3

John Dineen

 4-2

 

 

Mastergeeha B

Derry Aherne

Karol Gniewek

 

 

 

 

Denny Division 2A

 

Sunday 12th November 2017

 

Classic Fc B

 

 0-1 

 

Ballymac Celtic

Rafa Nana

 

 

Mitchels Avenue B

David Hennessey

 1-0 

 

Tralee Bay Fc

 

 

 

 

Denny Division 2B

 

Sunday 12th November 2017

 

 

 

 

 

 

CS Clochain Breannainn

Gene Murphy 2

Sean O’Connor

Timothy Moriarty

Niall Murphy

Patrick O’Donoghue

Gearoid Fitzgerald

 7-1 

 

 

 

 

 

 

Ballyheigue Athletic B

Brian O’Riordan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenamore Rovers

Shane O’Sullivan 2

Daniel Barden

Ben Godfrey 2

Liam Mulvihill

 

 6-2 

 

 

 

 

 

Lisard Wanderers

Eoin Murphy

Thomas O’Sullivan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Munster Youth Cup 2nd Round (Kerry Area Semi-Finals)

 

Saturday 11th November 2017

 

 

 

Killarney Celtic

Michael Devlin

Lee Downing

RuairiO’Keeffe

 3-0

 

 

 

Tralee Dynamos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

St Brendans Park

Adam Ward 2

Aaron Ward

Jordan Barry

Jr Tshikato

 5-1

 

 

 

 

Castleisland Afc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denny Youth League

 

Saturday 11th November 2017

 

 

Mastergeeha Fc

Dylan Murphy 2

Sipo O’Neill 2

 4-2

 

 

Ballyhar Dynamos

Liam Butler

Harry Doody

 

 

 

 

Denny U17 League

 

Saturday 11th November 2017

 

 

 

 

 

 

Asdee Rovers

 

 

 

 

 

 

 1-11

 

 

 

 

 

 

Ballyheigue Athletic

Sean Sheehan 4

Ciaran Casey 2

Luke McCrohan 2

Rory Duggan

Sean Murphy

Jamie Lee

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.